Zákaznická podpora:info@jsemdole.cz

Celozrná pekárna Dvorník

Celozrnná a bezlepková pekárna Dvorník

V roce 1995 rodinná pekárna Dvorník otevřela jednu z prvních prodejen v Praze se zdravou výživou. Začala péct celozrnné koláče a plnit celozrnné obložené bagety. Za vznikem pekárny stojí manželé Jana a David Dvorníkovi.

Ve svých výrobcích používají pouze kvalitní suroviny - zrna a mouky z celého zrna v BIO kvalitě z malých českých farem, pro vylepšení kvality a chuti si míchají směsi různých druhů mouky s důrazem na tradiční plodiny, které nebyly geneticky modifikované - žito, špalda, oves, jáhly, pohanka, rýže a různá semena. Rafinovaný bílý cukr nahrazují ovocným cukrem, jablečnou šťávou, sušeným ovocem, stévií či rýžovým sirupem. Většina výrobků z pekárny Dvorník je tedy vhodná i pro diabetiky. Místo kravského či jiného živočišného mléka používají mléko sojové (z geneticky nemodifikované soji), solí nejodidovanou mořskou solí, která má více minerálů, než sůl kamenná. Ve většině pečiva nepoužívají vejce, používají české rostlinné oleje (slunečnicový a řepkový). Aby naplnili dietní i veganské potřeby, ve většině pečiva nepoužívají máslo, žádná chemická éčka, barviva, stabilizátory apod., která do zdravého jídla vůbec nepatří.

Z původních 6 výrobků se během let sortiment pekárny rozrostl na širokou nabídku pečiva pro každodenní konzumaci až po slavnostní chvíle a svátky. Sortiment neustále vyvíjí dle přání a potřeb našich zákazníků.

Kromě kvality surovin Pekárna Dvorník dbá na to, aby pečivo chutnalo komukoliv, tedy i člověku bez diety.

V létě roku 2013 se konečně pekárně podařilo prodávat i vlastní kvalitní bio celozrnné kvasové chleby, housky a bagety. Od nestora a jednoho z prvních propagátorů a zakladatelů české zdravé výživy pana Jaromíra Kaloše Dvorníkovi odkoupili jeho pekárnu v Holešovicích i s jeho znalostmi a technologiemi pečení celozrnných bio kvasových chlebů a dalšího kvalitního zdravého pečiva bez konzervantů či ochucovatel. Z čerstvě namíchaných druhů kvalitní české bio mouky a vlastního kvasu peče pekárna chleby celožitné, celošpaldové, vícezrnné, s různými druhy semen, dále kornspitze a housky, celošpaldové bagety i koláčky s několika druhy náplní a také slané plněné celozrnné slané kapsy a quiche s různými náplněmi dle francouzských receptur.

 

 

Žádné produkty značky Celozrná pekárna Dvorník nebyly nalezeny...