Zákaznická podpora:info@jsemdole.cz

Vinařství Spielberg

Vinařství SPIELBERG

V překrásné krajině tradiční vinařské oblasti Kyjovska, jen pár minut jízdy z bitvy Tří císařů proslaveného Slavkova, najdete pod pásem Ždánického lesa půvabnou vinařskou obec Archlebov a na jejím samém začátku Vinařství SPIELBERG.

Vinařství SPIELBERG nabízí svá výjimečná vína od roku 2002, ale na jejich vinicích se víno pěstuje již od 12. století.

O vína sklizená na vlastních vinicích o rozloze takřka 65 ha se stará s týmem zkušených vinohradníků a sklepmistrů. Stáří vinic je různé, od mladých vinic dávajících svěží štíhlejší vína, až po vinice 40 let staré, z kterých vznikají hutná extraktivní vína.

Díky ekologickému pěstování révy a jejího zpracování využívající moderního systému řízeného kvašení, se daří produkovat přívlastková vína ve špičkové kvalitě. Ekologické ošetřování vinic, organické hnojení, ruční práce na vinicích i při vinobraní, ale také citlivé spojení tradičních i moderních postupů při zpracování vína ve sklepě, se odráží v osobitosti těchto vín a dává jim zcela nezaměnitelnou charakteristiku.

Bílá vína, z nichž nejslavnější jsou bezesporu ryzlinky rýnské i vlašské či Pinot Blanc a Pinot Gris, nechává Vinařství SPIELBERG v některých edicích zrát na generických (vlastních) kvasinkách. Červená vína jako je Pinot Noir, Frankovka, Cabernet Cortis, Zweigeltrebe pak školí na francouzských sudech typu barrique, aby tak vznikla harmonická, osobitá vína s celou škálou vyvážených vjemů.

O kvalitě vín svědčí mimo jiné mnohá významná ocenění z tuzemských i mezinárodních soutěží: Král vín, Prague Wine Trophy, AWC Vienna, Decanter World Wine Awards, Concours des Grand Vins Blanc du Monde, Great American International Wine Competition, Finger Lakes International Wine Competition - USA, Concours Mondial De Bruxelles International Wine Competition  - San Francisko aj.

Vinařství SPIELBERG je šestinásobným finalistou Vinaře roku a v roce 2017 tento titul získali.

Podle legendy ochutnal Ryzlink rýnský z Archlebova sám Napoleon, a to během bitvy u Slavkova v roce 1805 a od té doby několikrát dovezl Ryzlink do Paříže.

Žádné produkty značky Vinařství Spielberg nebyly nalezeny...